Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
we Włocławku

        W ramach działalności grupy wsparcia Nr VI „Aktywni Jak dawniej” została zorganizowana w dniu 5 lipca 2012 roku wycieczka do miasteczka uzdrowiskowo – wypoczynkowego Ciechocinek.

       Jej celem było zaktywizowanie i zintegrowanie osób objętych wsparciem. Bardzo dobrze zorganizowany czas pobytu sprawił, że uczestnicy mogli skorzystać z formy relaksu, połączonej z profilaktyką zdrowotną, jaką niewątpliwie okazał się godzinny pobyt w Grocie Solnej. Następnie „kilka chwil” spędzonych w kawiarence, gdzie przy kawie, herbacie i ciastkach członkowie grupy z uśmiechem na twarzy podejmowali luźne tematy i wymieniali się doświadczeniami życiowymi.  Łyk ciepłej herbaty sprawił, że następny etap wycieczki, czyli zwiedzanie Ciechocinka zorganizowane w formie przejazdu wynajętym melexem, stał się wyjątkowo przyjemny. W jego trakcie przewodnik zapoznawał wycieczkowiczów z historią miasteczka, a uczestnicy mogli dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy na temat najbardziej charakterystycznych miejsc uzdrowiska. W końcowej fazie „ciechocińskiej przygody” już o własnych siłach połączone grupy spacerowały wokół symbolu miasta, czyli tężni, korzystając przy tym z naturalnych inhalacji. Dodatkowy spacer w Parku Zdrojowym i na zakończenie smaczny obiad sprawiły, że członkowie grupy w świetnych nastrojach i uduchowieni magią Ciechocinka mogli z optymizmem wracać do Włocławka.

Po tak pełnym wrażeń dniu uczestnicy wyrażali ogromne nadzieje na kolejne uczestnictwo w podobnym przedsięwzięciu, co jest niewątpliwie dowodem na to, że proces wsparcia i pomysł na jego przebieg przynosi pozytywne efekty.


Opracowała: Małgorzata Rafalska