Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
we Włocławku

       Pracownik socjalny MOPR - OSPS „Zazamcze” informuje, że w dniu 06.11.2012r. uroczystym obiadem zakończyła swoje uczestnictwo w Projekcie Systemowym MOPR grupa wsparcia nr 18 „Stawiam na siebie”.
       Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Dyrektor MOPR Pani Edyta Wiśniewska i asystent koordynatora projektu Pani Kinga Obałkowska.
       Celem głównym projektu było dostarczenie 12 bezrobotnym uczestnikom, korzystającym z pomocy społecznej, niezbędnej wiedzy do założenia i prowadzenia własnej działalności, zmotywowanie i zaktywizowanie do samo zatrudnienia, podniesienia samooceny.
       Przez okres 6 miesięcy co tydzień 12 osobowa grupa uczestniczyła w zajęciach z zakresu prawa, psychologii, informatyki oraz ze specjalistą do spraw prowadzenia działalności gospodarczej. Wiedza jaką nabyli uczestnicy projektu daje im możliwość   stworzenia własnych miejsc pracy, co większość z uczestników deklarowała. Wszyscy uczestnicy mają predyspozycje do tego aby odnieść sukces w dziedzinie biznesu.
       Zgodnie z założeniem  projektu zajęcia grupy były przeplatane wspólnymi wyjściami w ramach działań środowiskowych, mających na celu zintegrowanie grupy,  pokazanie uczestnikom, że można inaczej spędzać czas wolny np. poprzez wspólne wyjścia do kina, muzeum do kręgielni i restauracji. Zgodnie z planem udało nam się pojechać na jednodniową wycieczkę do Nieborowa gdzie zwiedzaliśmy: Pałac - Dwór Łączyńskich oraz Park - Arkadię. Po drodze do Nieborowa w Kiernozi zwiedzaliśmy Kościół Św. Małgorzaty. W Walewicach zwiedzaliśmy Zespół Pałacowy Walewskich.

 
Opracowała: Halina Władecka