Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
we Włocławku

       W dniu 10.07.2013 r. w godzinach od 14.00 do 16.45 w kręgielni „PIN 300” we Włocławku zostało zorganizowane spotkanie dla 15 uczestników Grupy Wsparcia nr 55 projektu systemowego pn. „Aktywna Integracja Projekt Systemowy MOPR Włocławek” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Spotkanie odbyło się w ramach działań środowiskowych o charakterze sportowym.
Celem spotkania było wzmocnienie procesów integracji społecznej oraz ograniczenie negatywnych skutków wykluczenia społecznego, jak również zachęcenie uczestników projektu do czynnego udziału w życiu społecznym.
       Kręgielnia ta jest bardzo nowoczesnym centrum rozrywki, działającym na terenie naszego miasta dopiero od niedawna. Wszyscy beneficjenci nigdy wcześniej nie byli w takim miejscu.
Dla grupy zostały zarezerwowane trzy tory, na których przez dwie godziny odbywała się sportowa rywalizacja, która miała na celu zwiększenie integracji grupy. Gra w kręgle to wspaniały sport i doskonała okazją do czerpania z gry wiele przyjemności. To również aktywny wypoczynek i ponowne naładowanie się pozytywną energią. Wszyscy uczestnicy spotkania byli bardzo zadowoleni z pobytu w kręgielni, a dziewięciu najlepszych zawodników zostało nagrodzonych brawami i słodyczami.
Podkreślali w rozmowie, że bardzo zasmakowali sportowych emocji i kręgielnia stała się dla nich niezapomnianym miejscem. Podczas spotkania uczestnikom zapewniono napoje oraz poczęstunek.
 

Opracowała: Krystyna Szymańska