Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
we Włocławku

       Dobiega końca Projekt zatytułowany MOGĘ WIĘCEJ skierowany do młodzieży powyżej 15 roku życia z terenu miasta Włocławka. W Projekcie wzięło udział 12 osób – 8 dziewcząt i 4 chłopców.
       Uczestnicy skorzystali z zajęć z zakresu doradztwa zawodowego, treningu kulinarnego, warsztatów terapii zajęciowej oraz spotkań z ratownikiem medycznym.
       Niewątpliwą atrakcją była prezentacja i nauka Capoeiry – wywodzącej się z tradycji afrykańskiej i brazylijskiej sztuki walki, której formy są rytmiczne , akrobatyczne. Istotą capoeiry są elementy tańca wpływające na płynność i nieprzewidywalność ataków. Jest to niezwykle widowiskowa sztuka, przeznaczona dla ludzi w każdym wieku!
       W ramach projektu młodzież korzystała także z działań środowiskowych, a więc wycieczek do Multikina, na Kręgielnię oraz wyjazdów autokarowych. Odwiedziliśmy Kopalnie Soli w Kłodawie, która nadal jest czynna, a czymś wyjątkowym jest wydobycie różowej soli.
       Byliśmy też w Toruniu, mieście które słynie między innymi z doskonałych pierników. Oczywiście uczestniczyliśmy w warsztatach wypiekania tradycyjnych pierników. Efekty naszej pracy można było zabrać ze sobą! Obejrzeliśmy też seans w Planetarium, nową Wystawę Geodium oraz zwiedziliśmy Orbitarium.
       Przed uczestnikami jeszcze zajęcia z zakresu socjoterapii oraz przystosowania do życia w rodzinie. Planowane zakończenie przedsięwzięcia 31 październik 2013.  

Opracowała: Anna Gerc - Gruszczyńska