Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
we Włocławku

       W dniu 29 listopada 2013r. odbyło się ostatnie spotkanie uczestniczek grupy wsparcia nr IX „Daj sobie szansę – bądź kobietą aktywną III…” realizowanej od 03 czerwca 2013 roku w ramach projektu „Aktywna Integracja – Projekt Systemowy MOPR Włocławek”.
       Dwanaście bezrobotnych kobiet przez okres sześciu miesięcy uczestniczyło w spotkaniach mających na celu aktywizację zawodową, społeczną, zdrowotną i fizyczną, która przyczyni się do zapobiegnięcia ich wykluczeniu społecznemu. Grupę ukończyło 11 kobiet, gdyż jedna Pani podjęła staż z Powiatowego Urzędu Pracy.
Spotkania te prowadzone były przez różnych specjalistów m.in. socjoterapeutkę, psychologa, doradcę zawodowego, wizażystkę, ratownika przedmedycznego i specjalistę ds. zdrowia publicznego. W miarę potrzeby panie mogły również skorzystać z indywidualnych porad prawnych. Ponadto, w ramach działań środowiskowych, uczestniczki grupy chętnie wzięły udział w wycieczkach do Biskupina i Torunia, wspólnych wyjściach do Multikina oraz do włocławskiej kręgielni - Sport Bowling.
       Uczestniczki grupy brały aktywnie udział w zajęciach na siłowni, aqua aerobiku i fitness w Centrum Odnowy Biologicznej i Rehabilitacji ACTIV MED.
Uwieńczeniem półrocznej pracy było spotkanie w Jadłodajni „U Św. Antoniego”. W powyższym przedsięwzięciu wzięli również udział zaproszeni goście m.in. psycholog – Pani Izabela Operlein oraz organizator społeczności lokalnej – Pani Monika Zalewska, która na wstępie przedstawiła metodę pracy socjalnej OSL i zachęciła  kobiety do dalszej współpracy z Osiedlową Sekcją Pomocy Społecznej Nr 3 „WSCHÓD”.
Następnie w pogodnej atmosferze spożyły obiad, po którym zostały im wręczone zaświadczenia o ukończeniu uczestnictwa w grupie wsparcia. Nie zabrakło także słodkiego deseru, który umilił toczące się rozmowy wspominające wspólnie spędzony czas… tak trudno było się rozstać.
 
Opracowała: Julita Chlewicka